24 Ağustos 2013 Cumartesi

Altın Koza Onur Ödülleri Belli Oldu

İzzet Günay
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 20. Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen geleneksel Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl oyuncular Çolpan İlhan, İzzet Günay ve Demir Görgün Karahan ile yapımcı Necip Sarıcı’ya takdim edilecek. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın yaptığı açıklamaya göre, 16 – 22 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 20. Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl Türk Sineması’nın önemli oyuncularından Çolpan İlhan, İzzet Günay ve Demir Görgün Karahan ile yine yapımcı kimliği ile sinemamızda çok önemli bir yer tutan Necip Sarıcı’ya takdim edilecek. 


Zihni Aldırmaz yaptığı açıklamada “Altın Koza Film Festivali yayınladığı kitaplarla sinema tarihine önemli ve kalıcı katkılar sağlamaktadır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da onur ödülleri kapsamında İlhan, Günay, Karahan ve Sarıcı’nın sinema serüvenlerini anlatan kitaplar sinema yazarı Burçak Evren tarafından kaleme alınacaktır” dedi. Aldırmaz ayrıca onur ödülü sahibi sinemacıların filmlerinden oluşan seçkilerin de izleyiciyle buluşacağını belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi 20. Altın Koza Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülleri sahiplerine, 19 Eylül Perşembe günü yapılacak Onur Ödülleri Töreni’nde verilecek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder